pondělí 11. března 2013

Touratech CZ - shrnutí po výstavě Motocykl 2013

Výstava Motocykl 2013 skončila a rádi bychom vás seznámili s krátkou bilancí.
Na jarní výstavě jsme vystavovali již po osmé (od roku 2006) a kromě prvního a druhého Motosalonu, to bylo vždy na výstavišti v Holešovicích. Letošní expozice byla rekordní z několika důvodů - měli jsme největší plochu, největší počet motocyklů i největší rozpočet.

Jsme velice rádi, že se výstava povedla. Stánkem prošlo mnoho návštěvníků, v některých nárazech (pátek a sobota dopoledne) to bylo na hranici únosnosti expozice (lidi se už u exponátů museli tlačit). Během čtyř dnů si návštěvníci odnesli 4000 katalogů Touratech 2013 a detailně si prohlédli 14 vystavených motocyklů ve dvou částech stánku.
 
Na ploše, které dominovala světelná věž, bylo rozestavěných 9 motocyklů z kategorie cestovní enduro, které tvoří páteř naší současné nabídky - BMW R1200GS, F800GS, F700GS, F650GS Sertao, Yamaha Worldcrosser, Triumph Explorer a na doplnění novinek také Husqvarna 650 Terra a Kawasaki Versys. Přes uličku byly vystavené motocykly z "reálného světa adventure ježdění". V motocyklovém stanu Lone Rider s "garáží" stála R1150GSA s přestavbou podvozku na klasické tlumiče namísto teleleveru a speciální modofikací štítu Desierto na hard enduro využití. Naproti u prodejního pultu byla další radikální přestavba R1150GSA - také s jiným podvozkem, podsedlovým faceliftem ReVamp a custom kapotáží z karbon-kevlaru. Za ním stál dakarský speciál Jana Veselého (včetně oblečení z Rallye Dakar 2013) - oboje v autentickém stavu tak, jak se to vrátilo z Jižní Ameriky. Před velkoplošnou televizí kde běžela paralelně prezentace z hlavního "kina" stál motocykl BMW G650XChallenge na mongolských značkách, který používají Mongolia Moto Adventures na výpravy po Mongolsku. Činnost této "cestovky" na stánku propagovala dvojice mongolských hostesek a ve čtvrtek večer také mongolští hudebníci během prezentace, kdy se jako občerstvení podávaly i speciality typické pro tuto zemi.

Celou dobu výstavy probíhaly ale také ochutnávky cestovatelských jídel Adventure Menu včetně ochutnávek nově přestavených sladkých jídel. Více informací a shop najdete zde.
Hned vedle byl celou dobu k dispozici specialista na navigace TomTom, který návštěvníkům předváděl nový model navigace Rider (model 2013), který připravujeme do prodeje teď v březnu na doplnění naší nabídky motocyklových GPS. Navigace je určená výhradně pro silniční cestování a v ceně pod 10 tisíc Kč s DPH nabízí doživotní garanci aktualizací mapových podkladů pro většinu evropských zemí, BT konektivitu (telefon i hlasová navigace) a velmi intuitivní ovládání.

Obrovskou pozornost budil již zmíněný stan Lone Rider. Tato novinka v naší nabídce zaujala asi každého, kdo procházel přes stánek. Aby bylo jasné, že se do předsíně stanu vejde opravdu velká motorka, postavili jsme tam zmíněné R1150GSA s kufry. Na stan byla během veletrhu sleva (stojí v akci necelých 11 tis. Kč s DPH), která je platná do 23. 3. 2013. V našem novém e-shopu najdete stan i s touto slevou. Osvětlení ve stanu zajišťoval výkonný stacionární expediční zdroj GoalZero, který dokáže napájet 10 výkonných LED svítidel přibližně 4 dny a dobíjí se ze solárních panelů. Malé verze GoalZero, které jsou vhodné pro adventure cestování a dobíjení zařízení (mobily, tablety, notebooky) nebo i dobíjení motocyklových baterií najdete nově v našem e-shopu.
 
Na hlavní ploše stánku si návštěvníci mohli prohlédnout 17 figurín s průřezem naší nabídky cestovního motocyklového oblečení střední a vyšší třídy firem Rukka, Stadler, Klim, Dane a Touratech. S vyjímkou modelů určených pro ostré enduro využití, šlo bezvýhradně o oblečení s membránou Gore-Tex ve všech vyráběných variantách (Z-Liner, integrovaný Performance Shell i trilaminát ProShell). Za pozornost určitě stál poprvé představený nový model Dane, který nahrazuje oblíbené Torreso (kategorie cca 1000EUR/komplet), který jsme představili v předprodejní verzi (prodeje začnou od konce března). Oblečení najdete v novém e-shopu zde.
 
Návštěvníkům jsme také předváděli celou modelovou řadu komunikátorů a vodoodolných pouzder Interphone (odkaz na shop), nové přilby Schuberth řady C3PRO (zde), nová sedla Sargent WSPP (seděly na nich na výstavě stovky návštěvníků) - odkaz na shop zde a pochopitelně i naše nové lifestyle doplňky a enduro dresy.
Na všechny vystavované motocykly se dalo posadit, mnoha návštěvníkům jsme sundávali motorky z centrálních stojanů aby si vyzkoušeli výšku a komfort sedel Touratech i Sargent a myslíme si, že to návštěvníci oceňovali, protože v jiných expozicích to přinejmenším na vlajkových modelech motocyklů nebylo možné.
 
Levé části "real world adventure" dominoval doprovodný kamion Ross 6x6 partnerské firmy endurovypravy.cz, za kterým bylo improvizované "kino", kde jsme nonstop promítali cestopisy, videa i prezentace. Některé každý den několikrát, jiné jen jednou. Mezi ty speciální patřila čtvrteční zmíněná slavnostní prezentace Mongolia Moto Adventures s hosteskami, hudebníky a jídlem z Mongolska. Další specialitou byla prezentace Ghana-Benin-Togo-Niger v podání V. Havla z Czech Trophy Teamu, sobotní více než hodinová prezentace Jana Veselého z Dakaru 2013 nebo nedělní promítání ukázek a beseda o projektu Moto Cestou Necestou - Turecko 2012 s Pavlem Liškou a Egonem Kulhánkem, kteří na stánku dávali i rozhovory pro TV Prima a TV Barrandov a zejména Pavel Liška se během dvouhodinového pobytu vyfotil snad se stovkou návštěvníků. Na naší firemní facebookové stránce máte dvě vtipná videa s Pavel Liškou z nedělní akce.
K pravidelnému promítání během celé výstavy patřily: Indie (endurovypravy.cz), 2RideTheWorld - cesta kolem světa 10 let, Madagaskar 2012 (Touratech AG - včetně jízdního HD videa s R1200GS), Maroko na velkých endurech (endurovypravy), Mongolsko (video), Turecko (MCN 2012) a další a další...

Během výstavy jsme také 3500 lidem rozdali informační lístek s adresou našeho nového e-shopu, ve kterém najdete všechny výrobky, které dovážíme přímo (tedy nejsou z katalogu Touratech) a nabídku jsme jen lehce doplnili souvisejícími výrobky z nabídky Touratech, aby nebylo potřeba přecházet mezi dvěma shopy např. při objednání GPS (z nového shopu - česká distribuce) společně s držákem (výrobek Touratech). Pokud náš druhý e-shop ještě neznáte, tak si ho určitě vyzkoušejte. Je moderní, kompletně v češtině, produkty jsou detailně popsané a v mnoha případech doplněné našimi obrázky nebo video materiály. Na shopu funguje online podpora (chat), takže když si nejste jistí při hledání výrobků nebo chcete s čímkoliv poradit, stačí napsat vpravo dole do okénka a komunikovat online s našimi odborníky. V mnoha případech radíme lidem i mimo pracovní dobu z telefonu a pokud jsme offline a zanecháte nám zprávu, snažíme se na ní reagovat okamžitě.

Moc děkujeme za pomoc kolegům z týmu Touratech CZ a kamarádům, bývalým kolegům a partnerům, díky kterým bylo možné akci v tomto rozsahu uspořádat a zvládnout tak, aby návštěvníci byli spokojení a nemuseli dlouho čekat na specialisty, kteří se jim budou věnovat.
Touratech CZ je rozhodnutý příští rok vystavovat opět v Praze (bez ohledu kde výstava bude a kdo jí bude organizovat) a již v průběhu výstavy nás napadlo, jak úroveň prezentace zvednout ještě o kousek dál a co pro návštěvníky stánku připravit zajímavého.

Žádné komentáře: