pondělí 5. září 2011

Úprava map Topo Czech 2011 a Topo Czech PRO 2011 v GPS od TT-CZ

Díky domluvě s autory oblíbených topografických map ČR, dodáváme nyní všechny navigace Garmin Zumo 660 zakoupené s předinstalací u Touratech CZ s upravenými mapovými podklady. Úprava spočívá v tom, že v zobrazení GPS není stínované znázornění elevačních dat - velmi nepopulární rádoby-plastický terén. U některých navigací a zejména pro uživatele, kteří vlastně topografickou mapu ani moc nevyužívají, může být plastický podklad "hezký" ale pokud mapu využíváme na motocyklu, tak zejména na displeji Zuma 660 vycházel terén spíš jako "maskovací látka" a zobrazením elevačních dat ve stínování pozadí mapy se snižoval kontrast.
Autoři mapy nám vytvořili novou kompilaci obou map, která je o 50MB menší a nezobrazuje na pozadí "barevné fleky" a čáry mají vyšší kontrast. Myslíme si, že zobrazení těchto upravených map na Zumo 660 je asi nejlepší ze všech motocyklových navigací s dotykovým displejem, které jsme zatím viděli. Pochopitelně zobrazení na displeji například GPSMAP 278C je a bude zatím neporovnatelně lepší, díky extrémnímu kontrastu nedotykového traslucentního displeje ale rozhodně už není možné nyní říct, že Zumo 660 má při práci s topo mapou příliš nízký kontrast a při jízdě není mapa pořádně vidět.
Nové mapy nahráváme nyní standardně při předinstalaci do všech navigací dodávaných naší firmou ale pochopitelně na přání nahrajeme i neupravené mapy. Všichni naši zákazníci, kteří mají od nás předinstalované mapy Topo Czech 2011 nebo Topo Czech PRO 2011 mají nárok na bezplatné přehrátí mapsetu s upravenou mapou, což uděláme bezplatně a na počkání po tel. domluvě času na 602 349970.

Žádné komentáře: