úterý 14. února 2012

Nové goretexové rukavice STADLER

Přijďte se podívat na vzorky nových rukavic z kolekce 2012 německé firmy Stadler, které dorazily dnes k nám na prodejnu.

STADLER ACTIV GTX®
Goretexové rukavice nejvyšší řady vyrobené z materiálů, které patří k tomu nejlepšímu, co se na současném trhu dá sehnat. X-TRAFIT v kombinaci s GORE-TEXem pro dokonalou ochranu proti dešti v větru při zachování slušné prodyšnosti a poddajnosti. Tato kombinace technologií je přímo určená pro výrobky, kde je potřeba dokonale padnoucí střih a maximální citlivost úchopu. Ačkoliv se GORE-TEX® s technologií X-TRAFIT™ používá i např. u špičkových rukavic na lyžování, původně byla tato technologie vyvinuta pro použití na motocyklové rukavice. Ačkoliv jde o třívrstvé rukavice, pocit máte, jako by to byla vrstva jen jedna. Klimatický komfort je ideální pro použití po většinu sezóny, nejde o rukavice určené do mrazu, protože nemají tak silnou vrstvu izolace. Dlaň je obšitá kozí kůží, většina vnějších částí rukavic je ušitá ze strečového materiálu lemovaného kůží. Podšívka je typu Pique-Push-Pull a je spojená laminací s gore-tex materiálem a lépe odvádí pot od ruky. Mezi vrstvami je izolace Thermoplush (mikrofleece), takže rukavice jsou dobře použitelné i při teplotách pod 10°C. Dlaň chrání kvalitní Temperfoam® chránič obšitý materiálem SuperFabric®, což je lepší náhrada dříve nejlepšího anti-abrazivního materiálu s keramickými výstupky, které bohužel fungují jako vynikající struhadlo na lak nádrže apod. SuperFabric také tvoří kombinace kevlarových vláken a keramiky ale lak nepoškrábe a v testech má lepší vlastnosti než Armacor, který byl považovaný za nejlepší materiál na světě. Keramické výstupky nejsou ostré ale oblé a kevlarová vlákna jsou tkaná 2x častěji než u Armacoru, takže výsledný materiál není nebezpečný pro laky na motocyklu a vydrží víc, možná za cenu maličko nižší atraktivity výsledné látky, protože Armacor je skutečně hezký na pohled. SuperFabric je použitý i na zpevnění na prstech. Na prostředníčku a ukazováčku jsou reflexní grafiky. Palec, zadní část rukavice a jednotlivé prsty mají strečové výplně. Rukavice má možnost utažení v oblasti zápěstí klasickým proužkem kůže se suchým zipem. Na ukazováčku je integrované stírátko na plexi přilby.
Unikátní je řešení prodloužené části manžety nad zápěstím. U této rukavice jsou nad sebou dvě látky - vnější manžeta z goretexového laminátu se zipem a velcro přesahem a vnitřní manžeta z tenkého goretexu. Rukáv bundy se zapne do prostoru mezi tyto dvě manžety a voda stékající z rukávu nemůže proniknout do rukavice, protože obě manžety jsou v prostoru zápěstí spojené a tvoří slepou uličku. V případě ukrutných dešťů a dlouhého přejezdu se vyplatí rukavice takto zapnout, protože pak je jistota, že déšť do rukavice (ani do bundy) spojením rukavice-rukáv nepronikne ani po mnoha hodinách jízdy.
Rukavice se vyrábí ve velikostech 7-12 subdodavatelsky v EU.
Cena na českém trhu je 4300Kč vč. DPH.

STADLER GUARD GTX®Guard jsou goretexové rukavice s technologií X-TRAFIT pro maximálně citlivý úchop, stejně jako výše popsaný model AktivGTX. Nabízí stejnou ochranu proti vodě a větru a podobnou konstrukci. Hlavní rozdíl je vyšší komfort díky odlišnému střihu a zejména inovativnímu použití technologie propojení podšívky a dalších vrstev rukavic. Dlaň je zpevněná kozinkou, všechny ostatní části rukavic využívají strečový materiál obšitý kůží. Membrána je Gore-Tex®, podšívka Pique-Push-Pull. Zápěstí chrání pevný plastový chránič obšitý materiálem SuperFabric (kevlar+keramika), který neškrábe laky motocyklu jako předchozí generace kevlar-keramických látek. Zesílení na krajích tvoří obšití kůží, části prstů chrání SuperFabric. Pevné chrániče jsou zašité i do dalších částí rukavice. Na ukazováčku a prostředníčku jsou reflexní grafiky. Prostor mezi prsty má perforaci pro lepší odvětrání při zachování vodotěsnosti. Rukavice jsou šité jiným typem švu, ktaže jsou maximálně pohodlné i pro mnohahodinové cestování den za dnem, třeba měsíc v kuse. Rukavice se utahují klasickým páskem z kůže na zápěstí se suchým zipem. Na ukazováčku je integrované stírátko na plexi. Rukavice jsou třívrstvé ale díky technologii X-TRAFIT se v nich budete cítit jako v jednovrstvých. Byly navržené pro maximální možný komfort pro jízdu v proměnlivém počasí a dokonalou ochranu proti dešti při zachování prodyšnosti. Tyto rukavice padnou jako ulité a proti většině rukavic do deště o nic na ruce ani nevíte. Komfort je opravdu úžasný. Klouby chrání opravdu veliký plastový chránič, potažený kevlar-keramickou látkou SuperFabric, což je modernější náhrada dříve nejlepšího anti-abrazivního materiálu s keramickými výstupky, které bohužel fungují jako vynikající struhadlo na lak nádrže apod. SuperFabric také tvoří kombinace kevlarových vláken a keramiky ale lak nepoškrábe. SuperFabric je více popsaný u modelu AktivGTX.
Rukavice se vyrábí ve velikostech 6-12 subdodavatelsky v EU a budou se prodávat za 3990Kč s DPH.

STADLER VENTVent jsou nové touringové rukavice německé firmy Stadler, navržené a vyrobené tak, aby nabídly maximální možný komfort při ježdění v běžných sezónních podmínkách zejména v teplém počasí. Nabízí ale v této kategorii nadstandardní ochranu a komfort díky použitým materiálům a technologiím. Celá dlaňová část včetně bříšek prstů je vyrobená z klokaní kůže šedé barvy. Klokaní kůže je jeden z nejodolnějších materiálů s komfortem ovčí nebo kozí kůže. Jejímu většímu rozšíření brání především horší dostupnost a mnohem vyšší cena. Uživatelské vlastnosti jsou ovšem nejlepší. Ostatní části rukavic tvoří normální hovězí kůže s perforací kombinovaná s tkanou prodyšnou látkou na prstech. Použitý nový typ stehu není vůbec cítit a nijak netlačí. Materiály zvládnou i maximální propocení bez trvalých následků jako je vyblednutí barvy, známé z běžných enduro rukavic. Pro maximální citlivost není dlaňová část vybavena podšívkou, hřbetní část má podšívku z Coolmaxu (DuPont) v kombinaci s kevlarovými vlákny pro maximální odolnost. Zápěstí chrání pevný plastový protektor obšitý látkou SuperFabric (více informací u předchozích dvou typů rukavic), což je kombinace látky s kevlarovými vlákny a oblými výstupky keramiky s maximální možnou odolností proti prodření. Uvádí se 14x vyšší teplotní odolnost při tření proti samotnému kevlaru. Stejnou látkou je potažený kloubový protektor, který je velký a velmi pohodlný (proti enduro rukavicím). Vnitřní strany jednotlivých prstů jsou perforované. Části malíčku a prsteníčku chrání našitý SuperFabric na koženém zesílení. Rukavice se utahují tradičním řemínkem na zápěstí se suchým zipem.
Rukavice se vyrábí subdodavatelsky v EU ve velikostech 7-12 v kombinaci černé s šedou klokaní kůží na dlaňové straně. Cena v ČR je stanovena na 2590Kč s DPH a v prodeji budou od března 2012.
Žádné komentáře: