pátek 3. února 2012

Zajímavosti z nového katalogu 2012

Pokud si prolistujete náš nový katalog, určitě narazíte na věci, které neznáte. Nás zaujaly například tyto věci:
Strana 131 - LED světla pro denní svícení - např. pro R1200GS od r.v.2008 044-3060. První zásilka již je u nás skladem, takže konečně máme tento výrobek k dispozici a okamžitě k dodání. Touratech je dodává na řadu dalších strojů, prakticky celý rok strávili jednáním s výrobci motocyklů a úřady kvůli schvalovacímu procesu ale povedlo se.. Na stejné straně najdete sadu LED mlhovky a dálkového světla (044-5473) s párem volitelných mřížek (040-5467).
Na straně 137 najdete nabídku nových tlumičů TracTive nabízených exkluzivně Touratechem na motocykly BMW. Konkrétní modely jsou vždy na stránkách u konkrétních modelů motocyků (na straně 137 např. pro R1200GS) a na sedmi stranách počínaje 1221 je podrobné představení tlumičů a přehledná tabulka nabízených modelů. O tlumičích Tractive jsme již několikrát informovali v našem blogu, každopádně to jsou nejmodernější tlumiče na současném světovém trhu a Touratech získal exkluzivní možnost prodeje pro všechny motocykly BMW pod svou značkou. Tlumiče vyráběné pro Touratech mají zlatě eloxované prvky v kombinaci s černou a bílé pružiny. Vyrábí se v mnoha verzích s různými kombinacemi technických řešení včetně snížených o 50mm.
Novinkou v nabídce jsou nové stupačky "works" z Touratech výroby, které se vyrábí pro celou řadu motocyklů. Jsou navržené tak, aby nabídly vyšší komfort při jízdě ve stupačkách ale nezanášely se blátem, měly nižší výšku (menší šance zadrhnutí v terénu) a byly odolnější při pádech. Pro R1200GS je najdete například na straně 157 pod kódem 044-5315.
Nabídku textilních zavazadel doplnil již na podzim avizovaný (EICMA) modulární zavazadlový systém, který je představený na straně 175 pro R1200GS. Najdete ho pod kódem 055-1461 a s využitím všech komponentů nabízí kapacitu až 53l nákladu. Detailně je popsaný na dvoustraně 1152-1153.
Pod nenápadným označením na straně 183 najdete nový  výrobek 044-5456, což je držák topcase ZegaPro určený pro motocykly R1200GS Adventure s namontovaným originálním BMW nosičem. Dříve bylo nutné tento nosič nahradit celým držákem, od letošního roku došlo k dohodě mezi Touratechem a BMW a tak je nový držák topcase možné namontovat na BMW nosič (beztak vyráběný Touratechem jako OEM pro BMW) přímo. Podobně se ZegaPro držák topcase nabízí např. i pro R1150GS/A na straně 262, pro F650GS na straně 356 apod. Majitele F650GS může potěšit nový typ nosiče 300-5450, který najdete na straně 356.
Majitele nového K1600GT může zaujmout osvědčený nízký tankbag nebo vodotěsný tankbag v šedém provedení na dvoustraně 904-905.
V sekci navigačních přístrojů a doplňků nás zaujaly nové hodinky Suunto Elementum Terra (060-0715) na straně 976. Tento model je logickým pokračováním outdoorových modelů tohoto výrobce a nabízí prakticky úplně všechno z funkcí pro adventure aktivity - barometrický výškoměr, tendenci vývoje počasí, 3D kompas atd.. Touratech si z nabídky kombinací vybral provedení s gumovým řemínkem s negativním displejem. V naší nabídce (jsme dealerem českého dovozce) jsou i další modely této řady.
V nabídce držáků GPS na straně 998 najdete nový kovový držák Garmin Montana, který je konstrukčně podobný V2 držáku Zumo 660. Jde tedy o výsuvné zajištění. Držák se bude dodávat ve stříbrném a černém provedení (065-0600 a 065-0599). Tyto držáky (stejně jako zmíněný držák na Zumo 660) je možné doplnit o praktický posuvný adaptér 065-0525 na straně 1017, který usnadňuje montáž na tyčovině s průměrem 12mm a umožňuje vertikální posun držáku. Majitele zařízení s AA nebo AAA články může zaujmout jeden z nabíječů určených kromě 220V i pro provoz z 12V palubní zásuvky. Najdete je na stranách 1044-1045 a na rozdíl od mnoha podobných asijských výrobků nabízí 3 letou záruku a nabíjecí proudy 800 resp. 1000mA.
V nabídce doplňků pro kufry Zega a ZegaPro najdete na straně 1078 čtveřici praktických ochranných pouzder na netbooky a notebooky v rozměrech 10-17". Pro Touratech je vyrábí známá firma Ortlieb. Najdete je na straně 1078. Hned na následující straně je nová vnitřní taška 050-0814, která je 100% vodotěsná a díky zpětnému ventilu je možné uložené vybavení (zejména oblečení) stlačit na minimální rozměr a díky podtlaku tak ušetřit hodně místa v kufru. Jinak řečeno - s tímto výrobkem nebudete v kufrech stěhovat vzduch. Rozměry této tašky jsou navržené speciálně pro kufry Zega a ZegaPro.
Nabídka držáků lahví a kanystrů byla inovována - držáky na stranách 1082-1083 mají nový tvar a hrany potažené plastem jako ochranu proti podření např. hliníkových lahví apod. Na následujících stranách (1084-) najdete nabídku řešení držáků pro originál hliníkové kufry BMW (mimochodem nedávno představené na videu na našem facebooku).
Nabídka vodotěsných rolek byla doplněna o nové typy - zaujal nás Zip and Go 055-0189 na straně 1100 a na následující model 055-0190 s možností konverze na batoh s kapacitou 38l.


V nabídce tankbagů najdete na straně 1148 nové modely limitovaných sérií černých tankbagů "black edition", představených již vloni pro speciální model BMW R1200GS TripleBlack. Nyní si je mohou pořídit i majitelé Triumph 800, F800/650GS a XT1200Z. Touratech také postupně obměňuje starší modely tankbagů za stylově modernější - například univerzální enduro model na straně 1162. Nově najdeme v nabídce (od strany 1205) i produkty americké firmy Giant Loop. Nepromokavé tankbagy v různých barvách, nebo zadní zavazadlový systém Great Basin s kapacitou přes 50l na straně 1207. Menší modely MoJave a Coyote populární mezi americkými majiteli ostřejších endur kteří na těchto motocyklech podnikají několikadenní výpravy mimo civilizaci.
Již před časem avizovaný vtipný systém pro převoz basy piv najdete na straně 1233. Beer Crate Pro má kód 050-0780 a upevňuje se na nosič pomocí standardního systému RapidTrap do originálního rámečku ZegaPro. Namísto topcase ZegaPro jen nacvaknete spodní nosič s horním víkem a pěnovým tlumením. Basu zajišťuje dvojice popruhů. Pokud nosič není potřeba, snadno ho složíte do kufru kde zabírá jen 5cm šířky. Součástí nosiče je i integrovaný otvírák.
Na dvoustránce 1306-1307 najdete obrázky nové verze špičkového goretex-AFT oblečení Companero Black. Jak napovídá název, barevná kombinace je tmavá, mnohem decentnější než sportovní šedo-žlutá verze, která pochopitelně zůstává v nabídce. Black verze je více určená pro touringové jezdce. Veškerá výbava funkčnost je identická, odlišná je pouze barevná kombinace šedé a černé barvy. Hned o několik stránek dále najdete mezi doplňky oblečení Companero dvě úplné novinky - rukavice Companero Summer Glove (strana 1311 a 1329) a Touratech ponožky a podkolenky Heavy Duty Deo®Dorant, které jsou detailně popsané na stránce 1350. Letní rukavice Companero jsou vyráběné v Evropě pro výrobce oblečení - firmu Stadler. Jde o unikátní prodloužené rukavice (drtivá většina enduro rukavic je v krátkém provedení), vyrobené z nejlepších materiálů - vnější strana z velmi odolné klokaní kůže v kombinaci se spandexem (strečový materiál). Rukavice nabízejí perfektní stažení v prodlouženém rukávku a mají odvětrávání na prstech i děrování boků prstů. Vnější hrany jsou vyztužené asi nejodolnější látkou současnosti - materiálem Superfabric® a klouby chrání anatomický plastový protektor obvyklého typu u enduro rukavic. Vyrábí se ve velikostech 6-11.
Ponožky a podkolenky Heavy Duty DEO®DORANT jsou detailně popsané na straně 1350 - Touratech nechtěl zařadit do nabídky tradiční a všude nabízené úplety z funkčního vlákna. Když ponožky, tak něco špičkového. Kdo někdy porovnával funkční podkolenky nabízené například pro lyžování a měl možnost vyzkoušet špičkové modely z kombinovaných materiálů, tak už ví o co jde. Ponožky musí nabídnout absolutní komfort v mnoha rozdílných podmínkách, musí dlouho vydržet a jezdec se v nich musí cítit perfektně. Proto nabízíme ponožky a podkolenky s trojvrstvou konstrukcí, navržené ve spolupráci s rallye a enduro závodníky, které se připravovaly více než rok. Profilovaný materiál terrycloth (podobný úpletu froté) pohlcuje vibrace a chrání namáhané části nohy proti odřeninám a otlakům, které po krátké době naprosto znehodnotí požitek z jízdy, typické zejména při použití plastových MX bot. Střední vrstva slouží pro větrání pokožky a reguluje přílišné teplo a vlhkost. Vrstva Lycry® zajišťuje dokonalý tvar kopírující nohu. Závodníci, kteří jedou ve stupačkách celý den stovky kilometrů moc dobře znají situace, kdy se nepatrný záhyb změní v pekelná muka, která skončí otlakem nebo odřeninou, která se v náročných podmínkách hojí řadu dnů. Elastická Lycra zajistí, že ponožka nebo podkolenka padne naprosto přesně i když má jezdec širší nárt nebo vystouplý kotník apod. Na nártech jsou proužky elastické pásky, které zabraňují klouzání v botě i při obrovské zátěži. Materiál na patě je tvarovaný jiným typem úpletu (tvar Y) pro maximální komfort a prevenci vzniku puchýřů. Ponožky i podkolenky jsou pochopitelně tvarované odlišně pro pravou a levou nohu. Jednotlivé části jsou sešité unikátním patentovaným plochým stehem jedné z nejstarších italských firem, která vyvíjí stroje speciálně na výrobu ponožek - Rosso Industries. Tento steh zajišťuje nejvyšší komfort. Asi už ani nepřekvapí, že do úpletu je přimíchané stříbrné vlákno Prolen®Siltex - speciální poplypropylenové funkční vlákno s antibakteriálním aditivem na bázi biogenních iontů stříbra. Toto aditivum je přímo ve struktuře vlákna, nikoliv jen na povrchu jako u mnoha jiných výrobců a v materiálu zůstává permanentně, nevypere se a nepřenáší se ani do pokožky. Neexistuje v současné době nic lepšího pro prevenci zápachu a zajištění maximální hygieny i v těch nejméně hygienických podmínkách - například mnohadenního závodního využití v pouštních rallye bez možnosti praní. Celá ponožka a podkolenka je navíc ošetřena švýcarskou úpravou Sanitized®, která vydrží i praní v pračce a zajišťuje další úroveň ochrany proti tvorbě bakterií. V kompozici materiálů je zastoupena bavlna (80%), Prolen®Siltex se stříbrem (17%) a Lycra® (3%). V nabídce jsou velikosti 38-46.
Na dvoustránce 1324-1325 najdete novou nabídku krčních chráničů NeckBrace vyráběných v OEM licenci firmou Scott. Touratech zařadil do nabídky Scott z toho důvodu, že přišli na trh s vylepšenou verzí (společný vývoj s autory krčních chráničů z firmy Leatt®), která nabízí systém ALPT (Alternative Load Path Technology) pro ještě lepší ochranu namáhaných partií jezdcova těla při pádu. V nabídce je i víceméně silniční verze ve žlutém provedení a high-end karbonová verze pro sportovní účely. Na straně 1331 najdete i nejnovější Airoh Aviator Shift enduro přilbu, která je zejména mezi závodníky považována za nejlepší karbon-kevlarovou přilbu současnosti. Tvar přilby byl navržen přímo pro využití s NeckBrace firmy Leatt®, vnitřní výstelka je ze snadno udržovatelného materiálu se švýcarskou úpravou Sanitized® pro dlouhodobou ochranu proti bakteriím a potažmo zápachu i při totálním propocení na rallye. Helma disponuje unikátním systémem EFTO pro snadné a rychlé odstranění lícnic v případě první pomoci jezdci. Přilba nabízí skvělé větrání a je navržena pro použití v nejtěžších podmínkách při vysokých teplotách na pouštních rallye. Díky použitému materiálu je hmotnost celé přilby okolo 950g. Hned na následující straně najdete také přilbu X-551 řady X-Lite, což je první enduro přilba s celoobličejovým plexi štítem s integrovanou sluneční clonou. Přilba je připravena na montáž interkomu.

Stylovým doplňkem mohou být také titanové sluneční brýle, které najdete na straně 1335 ve stříbrné i černé verzi. Touratech se dlouho bránil zařazení slunečních brýlí a když už se rozhodli, chtěli to nejlepší, co se dalo na evropském trhu sehnat. Jsou to nejlehčí certifikované motocyklové brýle na světě (22g) se polykarbonátovými skly proslulé firmy Carl Zeiss, vyráběné ručně v kusové výrobě v Itálii. Splňují ty nejpřísnější kritéria. Brýle mají kompletní přípravu pro montáž dioptrických vložek. Brýle jsou vyráběné exkluzivně pro Touratech a mají navržený tvar tak, aby byly zcela funkční a komfortní při použití v přilbě. Zatmavení je kategorie 3 a nabízí 100% ochranu proti UVA a UVB záření.
Na straně 1349 najdete doplnění fantastických a osvědčených nepromokavých a prodyšných ponožek a podkolenek SealSkinz o lehčí a tenčí verzi "thin", ideální pro letní cestování v botách, které nejsou odolné proti dešti.
V tábornickém vybavení najdete na straně 1505 nového vítěze v kategorii vařičů na tekutá paliva - Soto Muka. Ačkoliv Touratech preferuje ve svém katalogu evropské výrobce, v nabídce vařičů nyní dominuje americký vařič z Oregonu, podle mnoha dobrodruhů bezkonkurenční ve všech směrech. Revoluční je zejména to, že naprosto odpadá předehřívání - zplynování probíhá okamžitě, plná teplota se dosahuje do 10s od zapálení. Systém navíc vůbec nečadí. Všechny ovládací a regulační prvky jsou navíc kovové včetně pumpy. Patentovaný systém zabraňuje možnosti že by se kapka paliva dostala do hořáku a vařič ve stanu nebo v kufru smrděl benzínem. Jakmile se zavře ventil, lahev s palivem se dokonale automaticky uzavře. Současně se zavřením se přetlakem z lahve profoukne tryska a propojovací hadice.
Vařič můžete hned vyzkoušet s nabídkou již u nás známých a populárních jídel Adventure Menu, které najdete na dvoustraně 1522-1523. Jsme velice rádi, že se povedlo zařadit výrobky této české firmy do nabídky Touratech včetně samoohřevných sáčků a po zdolání mnoha administrativních a legislativních úskalí (i ze strany Touratechu - např. na skladování a dopravu) bylo možné nabídnout hotová jídla Adventure Menu pro celý svět. Fotografie dole na stránce 1522 je mimochodem focená na terase před naší prodejnou v Modleticích. Jídla dodávaná Touratechu jsou opatřena mezinárodními polepy a jsou brandovaná speciálně pro Touratech. Pozorný divák si může všimnout, že na fotografii na samolepce je naše radikálně upravená R1150GSA a F800GS Vaška "Noida" Bárty na horském sedle uprostřed marockého Atlasu. Touratech si vybral právě tuto fotografii z televizního projektu M-C-N.
Na stránkách 1542-1543 upozorníme nikoliv na novinky ale naopak - na jedny z nejstarších výrobků, které Touratech resp. zakladatel firmy Herbert Schwarz vyrábí již více než 20 let a které byly v úplně prvních nabídkových listech a později sešitech Touratech. Tehdy se ještě nedalo hovořit o katalogu, protože nabídka čítala jen nekolik výrobků a mezi nimi stanové světlo Chala, později předělané na LED verzi, diodové stanové světlo ve tvaru oboustranné kotvy, které je neuvěřitelně šikovné při opravách motocyklů a prstové nebo čelové minisvětlo s LED diodou "fingerlamp".
V nabídce knih a DVD je potřeba upozornit na knížku a DVD Nicka Sanderse, člověka, který má na svém kontě ty nejbláznivější dálkové rekordy na motocyklu včetně trojnásobné nonstop jízdy oběma Amerikami od severu k jihu a zpět a zase zpět za 46 dní a 4 hodiny (+ ještě jednou zpět už mimo rekord).
Z cestopisů nás zaujala reportáž Dirka Schafera z Keňi na F800GS od strany 648 a skvělá reportáž z Etiopie, Herberta a Ramony Schwarzových (2x F800GS) od strany 1354 pod názvem "Poslední kavárna před pouští".

Pokud ještě nemáte svůj výtisk katalogu, objednejte si ho zde: http://www.touratech.cz/html/katalog.html nebo si ho můžete vyzvednout osobně na naší prodejně v Modleticích nebo na jedné z jarních motocyklových výstav (budou k dispozici na obou) apod.Žádné komentáře: