pátek 22. června 2012

Nové rukavice v nabídce Touratech-CZ

Na sklad nám dorazilo několik nových modelů rukavic. O některých jsme psali již v aktualitách na FB stránce, některé jsme představili ještě ve fázi vývoje (Stadler) ale nyní je máme v prodeji z našeho skladu. Sezóna je v plném proudu a tak se může hodit informace o nové nabídce, protože rukavice je to, co spojuje vás s vaším motocyklem a má zásadní vliv na komfort a kvalitu ovládání stroje v různých podmínkách.

RUKKA VAUHTI (GORE-TEX)
Mezi dlouho očekávané (více než 2 roky) novinky patří enduro rukavice finského výrobce RUKKA, model Vauhti. Jde o kratší rukavice v enduro stylu s velkro upínáním nad zápěstím. Nejde tedy o ryze krátké enduro rukavice jak je známe ale o maličko delší model, kde je zápěstí celé kryté. Gore-Tex membrána zajišťuje 100% odolnost při jízdě v dešti a technologie laminace ExtraFit zaručuje skvělý úchop a eliminaci typického klouzání látky po membráně. Rukavice s technologií ExtraFit jsou bodově laminované do tvaru, ve kterém se nejčastěji používají - to znamená do tvaru, jako když svíráte hefty. Spodní vnější stranu tvoří semišová kůže s vodoodolnou úpravou na některých místech doplněná klasickou kozinkou. Dlaň a zápěstí chrání dvojitý protektor potažený kevlarovou látkou s keramickými výstupky (materiál SuperFabric známý i z oblečení Rukka nebo Stadler), který má extrémně vysoký bod tavení - neprodře se při tření o asfalt. Horní strana rukavic je z kombinace převážně syntetických materiálů lemovaných kozinkou. Dva krajní prsty chrání protektory opět s materiálem SuperFabric, na ostatních jsou plastové výstupky. Klouby chrání rozměrný a velmi komfortní karbonový chránič (matná úprava) typický pro enduro rukavice. Zápěstí je stažené tradičním velkro páskem. Verábí se ve velikostech 7-13 ale jejich dostupnost je velmi omezená a některé velikosti byly vyprodané během velmi krátké doby. Díky předobjednávce máme aktuálně největší skladové zásoby těchto rukavic v Evropě. Rukavice Vauhti se prodávají za 3.870,-Kč s DPH.
Subjektivně jde o velmi komfortní rukavice na jakékoliv silniční enduro ale není problém využívat je i při jízdě v dešti na ostrém stroji v terénu, pokud nechcete mít mokré a prostydlé ruce. ExtraFit tvarování je úžasné, rukavice jsou tvarované tak, aby seděly především při držení řídítek a díky maličko delší části na zápěstí se vejdou pod většinu rukávů bund. Přitom neomezují pohyby zápěstí tak, jako dlouhé touringové rukavice. Šedo-bílo-černá kombinace je zajímavá a nevšední a hodí se k většině textilních kompletů těchto tří barev. Gore-Tex membrána zaručuje opravdovou odolnost proti vodě, klidně je možné namočit si ruce do umyvadla a nedojde k průsaku ani po dlouhé době.

STADLER GUARD GTXO těchto rukavicích jsme psali již na jaře, kdy jsme na pražskou výstavu dostali na ukázku první vzorky. Jde o dlouhé touringové rukavice s protektory, které jsou záruka bezpečnosti i při enduro využití. Prakticky celé černé rukavice jsou univerzální a hodí se téměř ke všem strojům a oblečení. Dlaňová část je tvořená polomatnou kozinkou, vnější horní části jsou šité ze strečové látky lemované kůží. Rukavice jsou prodloužené, část od velkro pásku stahujícího zápěstí, je zajištěná druhým širším velkro páskem z dolní strany a zastrkává se do rukávu bundy (resp. pokud má bunda nepromokavou manžetu, tak dovnitř). Na této části nad zápěstím je ohebný protektor krytý kůží. Dlaňovou část (typické pády v malé rychlosti) chrání kevlarová látka s keramickými výstupky SuperFabric s vysokým bodem tavení (odolnost proti propálení při tření o asfalt). Stejným materiálem jsou potažené i protektory na dvou krajních prstech nahoře a rozměrný kloubový chránič. Na ukazováčku a prostředníčku jsou reflexní prvky. Ukazováček levé ruky je vybavený stírátkem deště na plexi přilby.
Jak je z názvu patrné, uvnitř třívrstvých rukavic je membrána Gore-Tex, která zajišťuje 100% odolnost proti dešti. I tyto rukavice jsou laminované technologií ExtraFit a tvarované do polohy nejčastějšího použití - tedy tvarované jako při držení řídítek. Vnitřní strany mezi prsty mají dírkovanou kůži pro lepší odvětrání. Celé rukavice jsou šité speciálním typem stehu, který zabraňuje otlakům a rukavice bezvadně sedí a nikde netáhnou. Rukavice jsou vyráběné firmou Held exkluzivně pro Stadler. Vyrábí se ve velikostech 6-12. Cena 4.190,- Kč vč. DPH odpovídá nejlepším materiálům v této kategorii.
Subjektivně jde o rukavice, které oproti drtivé většině "letních" gore-texových rukavic nabízí o poznání lepší úchop díky tvarování ExtraFit a také lepší ochranu. Budete se v nich cítit bezpečně a jistě. Nejsou určené na ježdění v zimě - nemají izolační vrstvy ale na letní evropské ježdění i v dlouhotrvajících deštích a teplotách kolem 10°C jsou super.

STADLER VENT
Opět rukavice představené na jaře. Nyní již běžně na našem skladu. Model VENT je jak název napovídá velmi dobře ventilovaný. Jde o typicky letní, delší touringové rukavice s extrémně dobrým úchopem a nadprůměrnou ochranou. Zásadní je použití nejodolnější a nejkvalitnější klokaní kůže na dlaňové části. Klokaní kůže je odolnější proti prodření oproti jiným typům kůží stejné tloušťky. Horní část tvoří kombinace kozinky a se síťovaným textilním úpletem. Vnitřní podšívku tvoří kombinace kevlarové látky a CoolMaxu (velmi chladivá a prodyšná látka od DuPontu). Kevlarová textilie je prakticky nejodolnější ze všeho, co se dnes dá pořídit a tvoří ochranu zejména těch částí, kde je z horní strany prodyšná síťovina. Zápěstí tradičně kryje plastový protektor potažený kevlarovo-keramickou látkou SuperFabric. Tento materiál je použitý i na chráničích prstů. Vnitřní strany prstů jsou perforované. Rukavice jsou s prodlouženým zápěstím - klasicky stahované jedním velkro páskem na zápěstí a druhým širším nad zápěstím z dolní strany. Vyrábí se ve velikostech 7-12. Cena 1.917,- Kč vč. DPH je vysoce konkurenční vzhledem k materiálům a zpracování.
Subjektivně jde o nejpohodlnější prodloužené touringové rukavice jaké jsme kdy zkoušeli. Díky kombinaci materiálů nejsou přehnaně vidět ani ochranné prvky (kterých je docela hodně) a rukavice se hodí klidně i pro použití s čistě cestovními motocykly. Ventilace je příkladná a kdo jednou vyzkoušel rukavice z klokaní kůže, tak potvrdí, že to je to nejlepší, co se dá pořídit.

Touratech - Held Sambia
Po výpadku dodavatele (resp. výrobce) rukavic ke kompletu Companero, zařadil Touratech do nabídky rukavice v šedo-černo-bílé kombinaci se žlutými nápisy z produkce Held. Typicky enduro rukavice mají několik velmi netypických prvků - na dlaňové části je použitá černá broušená klokaní kůže, horní část je ušitá z částečně elastického materiálu Spandex. Namáhané části jsou obšité kůží. Rukavice nejsou vybavené podšívkou a pro zajištění maximálního komfortu jsou švy prstů z vnější strany. Nevypadá to možná nejlépe ale pro jezdce to je skvělé. Otlaky nepřipadají v úvahu. Prsty jsou samostatně ventilované perforovaným sacím otvorem našitým z horní strany. Strany prstů jsou perforované. Klouby kryje plastový chránič. Dlaňový protektor je obšitý kevlar-keramickou látkou SuperFabric.
Rukavice jsou vyráběné ve velikostech 7-12 ale dostupnost zejména malých čísel je omezená. Běžně prodávané velikosti držíme u nás skladem. Prodejní cena je 1.880,- Kč vč. DPH
Subjektivně jsou to extrémně pohodlné enduro rukavice, které vypadají díky vnějším švům trošku "divně" ale jde jen o zvyk. Na ruce si na ně velmi rychle zvyknete a po jedné jízdě se budete divit, proč jste si něco takového nepořídili už dávno a jezdíte pořád ve starých MX rukavicích, které mají nulovou ochranu. Klokaní kůže je skvělá, rukavice dobře ventilují a zápěstí je díky plastům zpevněné a netáhne na něj jako u většiny krátkých enduro/MX rukavic.
 

Žádné komentáře: