pondělí 28. ledna 2013

Novinky 2013 - katalogy jsou v ČR

Jak jsme informovali minulý týden, nový katalog Touratech pro sezónu 2013, právě dorazil do ČR. Podle prodejů v loňském roce nám bylo přiděleno pět tun, což by mělo odpovídat našemu trhu. Nový katalog má 1796 stran a je to největší a nejtěžší katalog v historii firmy. Tloušťkou silně konkuruje telefonnímu seznamu a s 52mm ve hřbetu bude asi patřit mezi nejtlustší knížky ve vaší cestovatelské knihovničce. Tam by se ovšem neměl nikdy dostat během prvního roku, protože má být na nočním stolku, jak se na "bibli adventure motorkářů" sluší a patří :)
 
V katalogu najdete pochopitelně především novinky na stroje, které přichází na trh právě v této době. Jako první na světě prezentuje Touratech finální výrobky pro nové BMW R1200GS model 2013, které byly vyvinuté díky úzké spolupráci s BMW a byly již testované na offroadové výpravě na ostrově Madagaskar. Ale pochopitelně v katalogu najdete nové díly pro KTM 1190 Adventure, který právě testuje dvorní cestovatel Touratechu na parádní výpravě v Africe, BMW F800/700GS, který byl intenzivně testovaný (pochopitelně včetně nových doplňků) na soutěži GS Trophy v Jižní Americe a řadu dalších - Triumph Tiger Explorer/XC, Triumph Trophy, Husqvarna Terra, Kawasaki Versys...

V ktatalogu je ale daleko víc novinek než díly na tyto nové stroje. Najdete tam nové tlumiče ze stále se rozrůstající řady Touratech Suspension by Tractive, nové pružiny do vidlí a mimo jiné například nové hliníkové kufry Zega Pro 2, které byly vyvinuté v naprostém utajení a nebyly prezentované ani na podzimních dealerských akcích. Nová generace kufrů Zega pro sezónu 2013 přichází s evolučními vylepšeními - například madlo na nošení kufru je součástí standardní výbavy, kufr je opatřený ventilačním ventilem pro snadné otevírání ve vysokých nadmořských výškách a byl přepracován systém těsnění. Všechny předmontované kufry jsou vybavené novým systémem automatického upevnění na standardní rámy. Vše se ovládá z jednoho místa na vnější straně kufru a nerezová upevňovací konstrukce (chráněný průmyslový vzor) je navržená tak, aby kufr snesl i masivní přetížení nákladem. Konstrukce držáků navíc výrazně kufry zpevňuje. Navíc je kufr standardně vybavený úchyty na držáky doplňků ZegaPro (např. držáky na kanystry, lahve apod) a to na obou stranách a úchyty se automaticky zamykají, když je víko kufru zamčené. Je otázka, jestli jde v tomto případě ještě mluvit o evoluci, podle nás to je revoluční!

Jak je zvykem, v katalogu najdete řadu reportáží - detailní zprávu z GS Trophy v Patagonii, z německého GS Challenge a Travel Eventu a z výprav v řadě dalších zemí (USA, Austrálie..).

Aby byla usnadněné hledání v této doslova mamutí publikaci, přišel Touratech s novou strukturou a podrobným obsahem. První část je rozdělená do sekcí podle jednotlivých typů motocyklů podle abecedy a v sestupném pořadí podle objemu motoru. Střední část katalogu obsahuje univerzální doplňky a cestovatelskou výbavu.

Katalogů se vytisklo v prvním vydání 200 tisíc kusů v pěti jazycích a katalog v ČR budeme rozdávat bezplatně na výstavě Motocykl (7.-10. března 2013 na výstavišti v Holešovicích v Praze), na květnovém Travel Eventu u Benešova (3.-5. května 2013) a na řadě dalších akcí během letošní sezóny. Pochopitelně si katalog můžete okamžitě vyzvednout na naší prodejně v Modleticích a nebo vám ho zašleme kurýrem PPL (vyplňte formulář na tomto odkazu). Vzhledem k ceně poštovného opravdu uvítáme když si katalog vyzvednete na některé akci nebo si ho necháte zaslat spolu se zbožím apod.

Katalog je také k dispozici v elektronické podobě na tomto odkazu.
Verze pro prohlížení na zařízeních, které nepracují s technologií Flash (iPad apod) je zde.
Žádné komentáře: